Warsztaty – ROZWÓJ PRODUKTÓW LECZNICZYCH - Jagiellońskie Centrum Innowacji

Warsztaty – ROZWÓJ PRODUKTÓW LECZNICZYCH

17/08/2023

Eksperci z Kapaji i Jagiellońskiego Centrum Innowacji zapraszają na wyjątkowe warsztaty, które obejmą kompleksowy rozwój leków generycznych, od selekcji cząsteczek po badania kliniczne z perspektywy przemysłowej i technicznej. „DRUG PRODUCT DEVELOPMENT CRASH COURSE” to pierwsze i jedyne takie wydarzenie w Polsce!

 

Jak dobrze znasz wszystkie fazy opracowywania leków generycznych?

Mając na uwadze ogromne zainteresowanie ubiegłorocznymi warsztatami, które wspólnie zorganizowaliśmy na temat zaawansowanych techniki analitycznych do charakterystyki API i produktów leczniczych, postanowiliśmy iść o krok dalej i zorganizować kolejne warsztaty dla specjalistów z branży farmaceutycznej. W ubiegłym roku eksperci akademiccy i przemysłowi pokazywali na przykładach z życia wziętych, jak wyrafinowane i niestandardowe techniki analityczne mogą pomóc w zrozumieniu i kontrolowaniu zachowania substancji czynnych i leków w fazie opracowywania i rutynowej produkcji. Tym razem chcemy przyjrzeć się całemu procesowi tworzenia leków.

 

Wybór cząsteczki w oparciu o potencjał techniczny, kliniczny i biznesowy oraz proces patentowy to krytyczne know-how każdej firmy produkującej leki generyczne. Niezwykle ważne jest zarządzanie projektami, które jest niezbędnym elementem skutecznej, terminowej i budżetowej realizacji złożonych projektów generycznych. Techniczna wykonalność wybranej cząsteczki musi przełożyć się na pierwsze próby preformulacji. Obejmują one pełne zrozumienie oryginalnego produktu leczniczego (inżynieria odwrotna), zaawansowaną charakterystykę API oraz identyfikację krytycznych atrybutów jakości API i przyszłego produktu leczniczego. Technolodzy przekształcają całą wiedzę i doświadczenie zdobyte w fazie preformulacji w solidne procesy wytwarzania już na skalę przemysłową. Jednocześnie ekspert analityczny opracowuje i weryfikuje wszystkie metody analityczne, aby dać technologowi zajmującemu się formulacjami wgląd w proces. Ekspert kliniczny jest odpowiedzialny za zrozumienie zachowania i zmienności in vivo oraz powiązanie całej wiedzy zebranej w poprzednich fazach z konkretnym projektem klinicznym. Pomyślne przejście badania klinicznego to wisienka na torcie.

 

Podobnie jak łańcuch, rozwój generyczny jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo. Brak lub niedocenianie pojedynczego ogniwa może łatwo doprowadzić do niepowodzenia. Brak kompetencji w określonej fazie pozostawia wynik przypadkowi. Na tym polega piękno i pułapka rozwoju leków generycznych.

 

Warsztaty, które przygotowaliśmy mają na celu pokazanie mocnych i słabych punktów całego procesu. Chcemy wspólnie, na konkretnych przykładach i bazując na wieloletnim doświadczeniu przedyskutować, w jaki sposób najlepsi eksperci przemysłowi rozwiązaliby wszystkie te wyzwania. Gościem specjalnym warsztatów będzie przedstawiciel firmy Celon Pharma, który pokaże meandry i zawiłości technik analitycznych opartych o najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny chromatografii i spektrometrii mas.  Co więcej, podczas warsztatów zaoferujemy unikatową możliwość skorzystania z indywidualnej konsultacji i wysłuchania opinii na temat Twojego konkretnego projektu lub problemu, z ekspertami prowadzącymi całe wydarzenie. W ramach warsztatów zabierzemy Państwa także do naszych laboratoriów prezentując szeroki zakres możliwości współpracy badawczej z Jagiellońskim Centrum Innowacji. W trakcie warsztatów będzie też możliwość spotkania się z firmą DIAG-MED, która jest autoryzowanym przedstawicielem sprzętu laboratoryjnego firmy Bruker. Takie seminarium połączone z warsztatami to niepowtarzalna okazja do poszerzenia swojej wiedzy i wymiany doświadczeń.

 

Gdzie i kiedy?

Warsztaty, które Państwu proponujemy będą dwudniowe (12-13 października 2023) i w całości będą prowadzone w języku angielskim. Po ich zakończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat. Pełna agenda wraz z formularzem rejestracyjnym znajdują się na stronie internetowej:

 

https://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/workshops/

 

Warsztaty odbędą się w siedzibie Jagiellońskiego Centrum Innowacji, czyli w Life Science Parku w Krakowie. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona warto zarejestrować się jak najszybciej.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.