Partnerstwo
Klaster Life Science Kraków
Jagiellońskie Centrum Innowacji jest jednym z członków założycieli Klastra Life Science Kraków. Klaster LifeScience powstał w 2006 roku, jako inicjatywa małopolskich firm i instytucji. Głównym celem działalności Klastra jest tworzenie sieci współpracy w obszarze life science, umożliwiającej efektywne łączenie i wykorzystywanie potencjału przedsiębiorstw, uczelni wyższych, jednostek naukowo badawczych oraz lokalnych władz, w celu wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności regionu. Obecnie Fundacja Klastra Life Science liczy 75 podmiotów.
W 2016 r. Klaster LifeScience Kraków uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego i tym samym dołączył do grona 16-strategicznych klastrów w Polsce.
Do tej pory Jagiellońskie Centrum Innowacji wspólnie z Klastrem zrealizowało dwa duże przedsięwzięcia. W latach 2011-2013 zrealizowaliśmy projekt MRPO „Klaster LifeScience Kraków – budowanie zdolności kooperacji w ramach sieci współpracy bio-regionów Europy”. Projekt miał na celu m.in. zbudowanie silnej pozycji Bio-Regionu Małopolska, umocnienie roli Klastra oraz zwiększenie jego zdolności do podejmowania i realizowania międzynarodowych projektów kooperacyjnych, w tym w roli lidera GIN.
Drugi projekt, „Pro Bio Małopolska” realizowany był w latach 2016-2018. Jego celem było wzmocnienie konkurencyjności MŚP działających w obszarze inteligentnej specjalizacji „Nauki o życiu”, poprzez zintegrowany program promocji oferty gospodarczej, powiązany z programem stymulowania i wspierania ekspansji na rynki międzynarodowe.
Ponadto, wspólnie z Klastrem jesteśmy zaangażowani w wiele mniejszych przedsięwzięć w tym m.in. coroczne branżowe wydarzenie networkingowe Life Science Open Space oraz w Małopolską Noc Naukowców.
Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego
Przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa oraz zasad uczciwej i rzetelnej konkurencji jest nadrzędnym wymogiem, decydującym o przyjęciu firmy w poczet członków Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.
Członkostwo zapewnia nam bycie na bieżąco we wszystkich zmianach, które zachodzą w branży kosmetycznej dzięki warsztatom, wykładom i seminariom poświęconym praktyce stosowania prawa branżowego oraz aktualnym projektom legislacyjnym i technicznym.
Co więcej, PZPK jest członkiem Cosmetics Europe oraz Konfederacji Lewiatan co daje możliwość realnego wpływu na krajowe oraz wspólnotowe organy prawodawcze.
Una Europa
W lutym 2019 roku w Brukseli zostało formalnie utworzone stowarzyszenie Una Europa, które zjednoczyło osiem wiodących europejskich uczelni badawczych:
Ponadto do stowarzyszenia należy także osiem firmy powiązanych z Uniwersytetami:
- Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o.
- Ernst-Reuter-Gesellschaft der Freunde, Förderer und Ehemaligen der Freien Universität Berlin e.V.
- Fondazione Alma Mater
- Edinburgh Innovations Limited
- Associatie KU Leuven vzw
- Fundación Complutense
- L’Association des Amis de l’Université Paris1 Panthéon-Sorbonne
- Helsinki Think Compan
Głównym celem Una Europa jest stworzenie uniwersytetu przyszłości – prawdziwie europejskiego międzyuczelnianego środowiska, budowanego na potencjale i mocnych stronach wszystkich partnerów. W tym celu stworzony został manifest stowarzyszenia, który w pierwszym punkcie mówi, że Una Europa „Jest zasobem wiedzy, idei i wartości, swobodnie ewoluującym ponad barierami przestrzennymi i czasem”. Pełen manifest jest dostępny na stronie Una Europa. Na podstawie swoich misji i wartości partnerzy Una Europa wybrali pięć obszarów tematycznych na podstawie, których rozpoczęli współpracę:
- Dziedzictwo kulturowe
- Data Science i sztuczna inteligencja
- Studia europejskie
- Jedno zdrowie
- Zrównoważony rozwój
Każdy z nich sprzyja wielodyscyplinarności i obejmuje większość studiów oferowanych przez zrzeszone uczelnie. To właśnie w ramach tych obszarów powstają wspólne badania i przedsięwzięcia naukowe.
Projekt jest współfinansowany ze środków programu Erasmus+. Na jego realizację przeznaczono 5 mln euro. Będzie on realizowany przez trzy lata, począwszy od grudnia 2019 r. W ramach projektu powstanie ponad 20 Joint Innovative Formats za pośrednictwem International Academic Incubators, czyli wirtualnych instytutów skupiających pracowników akademickich działających w obszarach tematycznych Una Europa. Ponadto, stowarzyszenie prowadzi liczne inicjatywy mające na celu wprowadzanie zmian w szkolnictwie wyższym i badaniach naukowych prowadzonych na terenie Europy.