VII Małopolskie Forum Finansowe - Jagiellońskie Centrum Innowacji

VII Małopolskie Forum Finansowe

14/09/2022

W imieniu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy na Małopolskie Forum Finansowe, które odbędzie się w Starej Zajezdni w Krakowie. Po dwóch edycjach wydarzenia w formule online w tym roku ponownie będzie okazja do bezpośrednich spotkań i rozmów o biznesie.

 

 

Tematami głównymi tegorocznego forum będą:

  • finanse dla przedsiębiorców,
  • start-upy,
  • klastry,
  • współpraca nauki z biznesem,
  • nowe technologie i rozwiązania energetyczne,
  • ekologia.

 

Przedstawiciele instytucji, które odpowiadają za dystrybucje środków finansowych dla firm opowiedzą o możliwościach dofinasowania z programów centralnych i regionalnych, a jest o czym! Dzisiaj już wiemy, że Polska w latach 2021 – 2027 otrzyma ok. 350 mld PLN pozostając największym beneficjentem polityki spójności. Łącznie województwa otrzymają 153 mld. Pierwsze konkursy nowej perspektywy unijnej mają zostać ogłoszone pod koniec 2022 roku.

 

Na start-upy czeka 3,2 mld PLN w programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Eksperci od start-upów opowiedzą zarówno o tym, gdzie szukać pomocy w komercjalizacji swoich pomysłów, a także pokażą jak ocenić: pomysł, produkt, zbadać popyt na usługi i produkty. Podpowiedzą także jak minimalizować ryzyko inwestycyjne, pozyskać kapitał na start i rozwój biznesu.

 

Podczas eventu będzie okazja do porozmawiania o potencjale i sile współdziałania różnych środowisk, ich wpływie na nowe technologie, edukację, ekologię. Wśród interesujących zagadnień: alternatywne nośniki energii; paliwa wodorowe, elektromobilność, cyfryzacja, tworzenie przyjaznych warunków życia mieszkańców i wpływanie na rozwój regionu dzięki współpracy przedsiębiorców, innowatorów i samorządów, rozwijanie kompetencji cyfrowych.

 

Ważnym elementem Forum będzie również Strefa Wystawiennicza. Będzie to okazja do bezpośrednich spotkań ekspertów sektora finansowego, przedstawicieli instytucji samorządowych, otoczenia biznesu, centrów transferu technologii, rynku pracy i edukacji z przedsiębiorcami, naukowcami i innowatorami.

 

Szczegółowe kwestie dotyczące narzędzi zabezpieczenia płatności, sposobów uzyskiwania ulgi podatkowej, przygotowania firmy do wdrażania dużych projektów, programu Horyzont Europa poruszymy w trakcie seminariów.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

 

Więcej informacji oraz rejestracja znajdą Państwo na stronie: www.marr.pl 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.