Badanie fotostabilności - Jagiellońskie Centrum Innowacji

Badanie fotostabilności

27/03/2023

 

Badanie fotostabilności jest wymagane w przemyśle farmaceutycznym zarówno dla określenia wrażliwości substancji aktywnych stosowanych w preparatach farmaceutycznych jak również gotowych postaci leków. Badania fotostabilności zalecane są również w przemyśle kosmetycznym. Niezależnie od obszaru biznesowego określenie wpływu naświetlenia badanej próbki na jej stabilności dostarcza informacji niezbędnych do ustalenia prawidłowego postępowania podczas magazynowania, procesu technologicznego jak również dystrybucji oraz prowadzi do prawidłowego wyboru opakowania lub potwierdza jego prawidłowy wybór.

 

Laboratorium Kontroli Jakości Jagiellońskiego Centrum Innowacji oferuje kompleksową usługę w zakresie badań stabilności, w tym przeprowadza badania fotostabilności między innymi w oparciu o wytyczne ICHQ1B jak również w oparciu o indywidulane wymagania klienta. Dysponujemy komorami do badania stabilności zapewniającymi odpowiedni poziom naświetlania UV jak również światłem widzialnym. Komory posiadają wbudowane lampy fluorescencyjne o zimnym białym świetle (światło dzienne: barwa światła 865, 6.500 K) i promieniowaniu UV w zakresie widmowym 320 – 400 nm. Światło dzienne i promieniowanie UV odpowiadają standardowemu oświetlaczowi D65. Laboratorium monitoruje poziom naświetlenia przy pomocy wzorcowanych mierników.

 

Ponadto oferujemy zarówno przechowywanie w komorach klimatycznych, jak również przeprowadzenie badań zgodnie z dostarczoną przez klienta specyfikacją substancji chemicznej lub produktu. W ramach oferowanej usługi możliwe jest także zlecenie opracowania i walidacji metody badawczej.

 

 

Kontakt w sprawie oferty:

Agnieszka Serwinowska

K: +48 797 611 171
E: agnieszka.serwinowska@jci.pl

 

 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.