Roboty rehabilitacyjne

Jagiellońskie Centrum Innowacji oraz Centrum Małego Dziecka zapraszają dzieci i dorosłych na rehabilitację do Gabinetu Rehabilitacji JCI.

Gabinet Rehabilitacji JCI oferuje innowacyjne urządzenia pozwalające ulepszyć i przyspieszyć proces rehabilitacji. W ofercie gabinetu znajdują się dwa roboty rehabilitacyjne:

LUNA EMG

Luna EMG jest pierwszym robotem fizjoterapeutycznym wykorzystującym elektromiografię. Urządzenie wspiera dzieci i dorosłych w rehabilitacji stawów: barkowego, łokciowego, nadgarstkowego, biodrowego, kolanowego oraz skokowego. Czujniki monitorujące pacjenta pozwalają na precyzyjne określenie zakresu ruchomości w stawie, siły mięśniowej oraz napięcia wybranych grup mięśniowych.

Luna EMG pozwala nie tylko wykonywać ćwiczenia pasywne i oporowe, ale wspomaga również neurorehabilitację. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom w rehabilitacji mogą brać również udział pacjenci z zaawansowanym zanikiem mięśni.

PRODROBOT - ZAUTOMATYZOWANY TRENAŻER CHODU

Prodrobot przeznaczony jest do rehabilitacji kończyn dolnych u dzieci z dysfunkcjami chodu.

Zastosowanie:

  • u dzieci dotkniętych paraplegią 
  • przy udarach mających wpływ na upośledzenie chodu 
  • u dzieci z chorobą Parkinsona ze spowolnieniem, sztywnością mięśniową i zaburzeniem motoryki chodu oraz postury 
  • w zaburzeniach chodu i postawy w polineuropatiach
  •  u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, w którym zaburzenia ruchowe polegają głównie na osłabieniu i spastyczności mięśni 
  • u dzieci z chorobami mięśni, takimi jak dystrofie mięśniowe z postępującym osłabieniem i zanikiem mięśni 
  • przy pionizacji i inicjacji ruchu


Rehabilitacja na obu urządzeniach prowadzona jest w Gabinecie Rehabilitacji JCI znajdującym się na terenie Jagiellońskiego Centrum Innowacji. Rejestracja na ćwiczenia odbywa się poprzez Centrum Małego Dziecka, które zapewnia opiekę fizjoterapeuty oraz prowadzi czynności administracyjne.

Rejestracja i więcej informacji:
Centrum Małego Dziecka, www.centrummalegodziecka.pl
T: +48 12 431 35 85 K: +48 518 095 119