Lokatorzy Parku

Ardigen S.A. www.ardigen.com

Ardigen S.A. jest polską spółką bioinformatyczną, należącą do grupy kapitałowej Selvita, łączącą usługi z obszaru informatyki i bioinformatyki.  Spółka kieruje swoją ofertę na rynek polski i międzynarodowy, przede wszystkim unijny i amerykański. Ardigen łączy kompetencje doświadczonych specjalistów z branży IT oraz kreatywne podejście biologów i chemików. Rezultatem takiego połączenia są projekty informatyczne realizowane dla branży farmaceutycznej, medycznej, kosmetycznej, spożywczej, chemicznej. Wyjątkowe połączenie wieloletniego doświadczenia oraz kompetencji w obszarach biologii i informatyki, w tym budowie oraz wdrożeniach systemów laboratoryjnych, pozwala realizować złożone projekty i rozwijać oryginalne, unikalne w światowej skali usługi i produkty. Ardigen świadczy usługi związane z analizą danych biologicznych oraz klinicznych w obszarze genomiki, transkryptomiki, proteomiki, metabolomiki oraz immunomiki, jak również usługi informatyczne takie jak, tworzenie systemów szytych na miarę, zarządzanie, modernizacja oraz usługi utrzymywania systemów informatycznych, integracja systemów oraz platform, Big Data (zarządzanie i procesowanie) oraz usługi oparte o chmurę (obliczenia, zarządzanie danymi).

BIOCENTRUM Sp. z o.o. www.biocentrum.com.pl

Firma świadcząca usługi z zakresu badań przedklinicznych, obejmujących kluczowe etapy procesu rozwoju leku, stosowane w przemyśle farmaceutycznym oraz biofarmeceutycznym. Firma świadczy szereg usług z zakresu chemii białek, chemii analitycznej i analiz fizykochemicznych, jak również badania zgodne z dyrektywą REACH. BIOCENTRUM wchodzi w skład grupy kapitałowej Selvita.

BIOMANTIS Sp. z o.o. www.biomantis.pl

Biomantis to innowacyjna spółka, zajmująca się opracowywaniem terapii trudno gojących się ran i rozpowszechnianiem biochirurgii, jako nowoczesnej, bezpiecznej i skutecznej metody leczenia. Firma specjalizuje się w wytwarzaniu produktów biochirurgicznych w postaci opatrunków, które powstają na bazie wyselekcjonowanych szczepów biologicznych, hodowanych i monitorowanych w warunkach laboratoryjnych.

ECOLAB Sp. z o.o.www.ecolab.com.pl

Polska filia koncernu Ecolab Inc. USA, lidera w dziedzinie profesjonalnego utrzymania higieny. Ecolab obsługuje następujące segmenty rynku: przemysł spożywczy, ochronę środowiska, Domy Opieki, DPS, ZOL, Hospicja, Institutional Division BSC, Institutional Division HORECA, Pralnictwo oraz Dział Obsługi Dystrybutorów.

F1 PHARMA Sp. z o.o. www.f1pharma.pl

Firma farmaceutyczna ukierunkowana na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej. F1 Pharma dysponuje zasobami umożliwiającymi realizację prac niezbędnych do wprowadzenia produktu leczniczego na rynek, kontrolę jakości, zwalnianie do obrotu, weryfikację dostawców i wytwórców kontraktowych oraz rejestrację leków. Firma prowadzi prace naukowe zmierzające do opracowania innowacyjnych rozwiązań, które będą konkurencyjne do aktualnie stosowanych praktyk.

INNOVALAB Sp. z o.o. www.innovalab.com.pl

Firma InnovaLab skupia się na opracowywaniu i dostarczaniu rozwiązań technologicznych do zabezpieczania materiałów na bazie tworzyw sztucznych lub gotowych wyrobów. W skład jej oferty wchodzą specyficzne znaczniki do zabezpieczenia materiałów o określonej jakości oraz metody weryfikacji wraz z odpowiednim systemem detekcji. Dodatkowo, oferta InnovaLab obejmuje realizację kompleksowych usług doradczych z zakresu przetwórstwa polimerów, analizy i korekty procesów sieciowania polimerów przemysłowych, realizacji projektów R&D oraz zarządzania produkcją i przedsiębiorstwem.

JCET www.jcet.eu

Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics - interdyscyplinarny akademicki ośrodek badania i rozwoju leków. Celem działalności JCET jest rozwijanie interdyscyplinarnych badań nad nowymi mechanizmami farmakoterapeutycznymi, mechanizmami działania farmakologicznego i właściwościami terapeutycznymi oryginalnych związków chemicznych, wskazanie ich potencjału terapeutycznego w klinice, a następnie doprowadzenie wybranych związków chemicznych do fazy wstępnych badań klinicznych. JCET specjalizuje się w poszukiwaniu oryginalnych leków śródbłonkowych.

JCI Venture Sp. z o.o. www.jciventure.pl

Firma inwestująca w projekty podwyższonego ryzyka z obszaru life science w pierwszej fazie ich rozwoju. Dotyczas JCI Venture powołało sześć spółek portfelowych: F1 Pharma, Food Robotics, Hependo, novel-iD, ProManus oraz simAB. Długoterminowym celem działania spółki jest powołanie co najmniej kolejnych siedmiu innowacyjnych podmiotów. Fundusz działa operacyjnie od 2009 roku.

MIRACULUM S.A. www.miraculum.pl

Firma skupiająca się na opracowywaniu i sprzedaży nowoczesnych preparatów do pielęgnacji skóry, depilacji a także wyrobów perfumeryjnych i makijażu.  Portfolio MIRACULUM tworzą: Miraculum, Tanita, Pani Walewska, Chopin, Brutal, Wars, Lider, Być może, Gracja, Mirasol oraz Paloma. Firma działa na rynku sprzedaży detalicznej.

novel-iD Sp. z o.o. www.novel-id.pl

Firma działająca na styku farmacji i nanotechnologii, oferująca - w oparciu o dedykowaną, liposomową platformę dostarczania substancji czynnych - poprawę skuteczność produktów farmaceutycznych i kosmetycznych poprzez zwiększenie rozpuszczalności substancji czynnej, efektywne dostarczanie API do celu teraputycznego oraz ograniczenie ewentualnych efektów ubocznych  związanych z terapią.

PHOTO HIGH TECHNOLOGIES www.photohitech.com/pl

Firma rozwijająca procesy fotopolimeryzacji, wykorzystywane głównie w przemyśle motoryzacyjnym, poligraficznym, elektronicznym, klejów, opakowań oraz szeroko pojętym przemyśle powłokotwórczym. Dzięki zastosowaniu produktów opracowanych przez spółkę, kilkukrotnie efektywniej wykorzystuje się niezbędną energię promieniowania ultrafioletowego w procesie utwardzania lakierów, farb i innych powłok polimerowych. Dodatkowo, rozwiązania firmy Photo High Technologies całkowicie eliminują konieczność stosowania rozpuszczalników organicznych oraz nie wpływają negatywnie na parametry utwardzonej powłoki.

SELVITA S.A. www.selvita.com

Polska firma innowacyjna, świadcząca usługi badawczo-rozwojowe oraz bioinformatyczne. Firma zatrudnia zespół wysokiej klasy specjalistów z obszaru chemii, farmacji, biologii molekularnej, biotechnologii i informatyki oraz współpracuje z wiodącymi uczelniami i ośrodkami badawczymi z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych. SELVITA, wraz ze spółką BioCentrum, tworzy grupę kapitałową.

WESSLING Polska Sp. z o.o. www.wessling-group.com/pl

Polski odział międzynarodowej firmy działającej w zintegrowanym podejściu do jakości, bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska - QSHE (Quality, Safety, Health and Environment). Wessling Polska Sp. z o.o. świadczy usługi w obszarze analityki chemicznej i mikrobiologicznej, kontroli jakości oraz doradztwa inwestycyjnego.