Life Science Park

Life Science Park jest okazałym kompleksem trzech budynków o łącznej powierzchni 20 000 m², oferujących usługi dla przedsiębiorców i naukowców rozwijających nauki przyrodnicze.



W ofercie Life Science Parku znajduje się m.in. wynajem specjalistycznych powierzchni laboratoryjnych, wsparcie kapitałowe dla innowacyjnych firm, usługi badań kontraktowych i badań klinicznych oraz liczne inicjatywy edukacyjne. Właścicielem i zarządzającym Life Science Parkiem jest Jagiellońskie Centrum Innowacji, spółka, założona w 2004 r. przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Park przystosowany jest do dowolnej adaptacji infrastruktury umożliwiającej prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w zakresie biotechnologii, biomedycyny, biologii, chemii, farmakologii, fizyki, nanotechnologii i ochrony środowiska.


Oprócz elastyczności powierzchni, przy budowie Parku, zastosowano szereg rozwiązań technologicznych sprzyjających prowadzeniu działalności w obszarze life science takich jak: modularność powierzchni, wzmocnienie nośności podłóg, ochronę przeciwpożarową za pomocą mgły wodnej, współczynnik wymiany powietrza dochodzący nawet do 22 cykli na godzinę oraz dodatkowe ciągi techniczne pozwalające na rozszerzenie instalacji elektrycznych i sanitarnych.

Z powierzchnią laboratoryjną zintegrowano powierzchnie wspólne, stanowiące zaplecze organizacyjne dla działalności prowadzonej przez lokatorów Parku: pokoje spotkań, nowoczesne sale konferencyjne oraz zaplecze socjalne i techniczne. W Parku znajduje się również elektroniczna biblioteka oraz część wypoczynkowa przeznaczona dla pracowników.

PRZYKŁAD ROZPLANOWANIA LABORATORIUM

Oferta najmu obejmuje ponad 3200 m2 powierzchni laboratoryjnych. Budynki "A" i "C" udostępniają powierzchnie laboratoryjne dla przedsiębiorstw, natomiast budynek "B" przeznaczono głównie na rozwój projektów naukowych.

Budynek "A" o łącznej powierzchni 5 890 m2 przeznaczony jest pod komercyjny wynajem dla firm z sektora life science. Powierzchnia laboratoryjna adaptowana jest w zależności od wymagań Klienta, a także pod kątem zapotrzebowania na specjalistyczny sprzęt laboratoryjny.



Budynek "C" stanowi uzupełnienie oferty budynku "A". Jego powierzchnia laboratoryjna wynosi 6 300 m2.

Budynek "B" tworzy przestrzeń dla świadczenia usług w ramach programu "Inkubator" i przeznaczony został pod wynajem dla projektów naukowych oraz małych firm z sektora life science. W przeciwieństwie do pozostałych budynków Parku, oferuje gotowe laboratoria i biura. Na jego terenie przygotowano powierzchnie laboratoryjne w modułach 50-cio metrowych. Pomieszczenia zostały wyposażone w podstawowy sprzęt laboratoryjny. Całkowita powierzchnia Inkubatora to około 6 800 m2, z czego laboratoria stanowią 1 770 m2.