Wykup managerski udziałów w F1 Pharma!

Z końcem roku zamknięta została transakcja wykupu managerskiego (MBO) udziałów w spółce F1 Pharma z portfela JCI Venture Sp. z o.o.

- Cieszymy się, że środki z naszego funduszu zalążkowego pozwoliły na stworzenie takiej spółki jak F1 Pharma, która z powodzeniem prowadzi projekty badawczo-rozwojowe oraz świadczy specjalistyczne usługi dla firm farmaceutycznych i kosmetycznych zarówno z Polski jak i z zagranicy. Satysfakcja jest tym większa, że w ciągu kilku lat wspólnej pracy pomogliśmy zespołowi ekspertów naukowców przeistoczyć się w skutecznych przedsiębiorców, a my – jako fundusz – nie tylko zarobiliśmy, ale i nauczyliśmy się wiele nowego na temat branży – podsumowuje Paweł Błachno, Prezes Zarządu JCI Venture należącego do Jagiellońskiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. 

Po transakcji, F1 Pharma Sp. z o.o. będzie nie tylko kontynuowała, ale i poszerzała współpracę z  Jagiellońskim Centrum Innowacji w zakresie wykorzystywania infrastruktury Life Science Parku w Krakowie oraz wspólnej realizacji innowacyjnych projektów. Strategicznym celem spółki jest wprowadzenie na rynek własnych produktów samodzielnie, lub na zasadzie udzielonych licencji.